Пожежа на заводі «Газпрому» під Новим Уренгоєм в ЯНАО, яка сталася сьогодні, може викликати серйозні проблеми у всьому технологічному ланцюжку переробки газу корпорації і вже торкнувся потужності компанії «Газпром переробка».

 

На заводі по стабілізації газового конденсату імені Черномирдіна в Сургуті тимчасово припинено постачання нафтогазоконденсатної суміші. Зараз підприємство працює на сировині з резервуарних парків проміжного зберігання. Також терміново розробляється альтернативна схема доставки сировини від єдиного постачальника на Сургутський ЗСК з проектною потужністю 12 млн тонн. Коли вона запрацює, поки не відомо, повідомляє ресурс yamal.

Безперебійна робота Сургутского ЗСК була перервана сьогодні після пожежі, що сталася в Ямало-Ненецькому автономному окрузі на підприємстві Уренгойського заводу з підготовки конденсату до транспортуівання о 3:18 за місцевим часом. Пожежу було локалізовано, потерпілих немає, але в зв'язку з цим роботи на виробництві були припинені. 

 

Вибух був такої сили, що його відчули жителі за 20 кілометрів від епіцентру

 

Пожежа призвела практично до повного припинення видобутку газу в Західному Сибіру і загрожує зупинкою всього газопереробного комплексу регіону.

В  ЯНАО видобувається близько 80% російського газу і масштаби наслідків події на цей час складно спрогнозувати.

Вибух на заводі "Газпрому" вже позначився на прокачуванні газу по трубопроводу "Ямал - Європа". За даними Європейського газотранспортного оператора Gascade, за останні три години прокачування знизилося до 1 млн кубометрів на годину з 2,2 млн.