Звіт "Ведення бізнесу", один із найважливіших регулярних звітів Світового банку, піддавався маніпуляціям під тиском керівництва Світового банку, щоб дати Китаю краще місце у рейтингу країни. 

Пригоди звіту "Ведення бізнесу" описала в свєму матеріалі газета Франкфуртер Альгемайне.

 

Нинішня голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва зіграла центральну роль тодішнього виконавчого директора Світового банку. 

Це випливає із звіту про розслідування юридичної фірми WilmerHale, який зараз оприлюднив Світовий банк.

 

Окрім Георгієвої, адвокати визнали винним тодішнього президента Світового банку Джима Юна Кіма, який долучився маніпуляцій. 

У своєму звіті про ведення бізнесу Світовий банк оцінює економічну сприятливість країн за різними критеріями, такими як бюрократичні перешкоди для відкриття бізнесу, правова безпека чи постачання енергії, і присвоює відповідні рейтинги. Окрім рейтингів Китаю, Саудівської Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратів які підтягувалися вгору,  рейтинг Азербайджану навмисно погіршувався, хоча довести, що в цьому бере участь керівництво Світового банку, не вдалося.  

 

Згідно зі звітом розслідування, керівництво Китаю було незадоволене своїм 78 -м місцем на той момент по ітогах 2017 року. Китайські чиновники чинили тиск на керівництво Світового банку, критикуючи те, що їній прогрес не був належним чином визнаний. У проекті звіту за 2018 рік Китай опинився лише на 85 -му місці. Ким і Георгієва, очевидно, виявили це надзвичайно чутливим у той час, коли Світовий банк агітував за збільшення капіталу, а тому не хотіли відштохвати потужні країни як союзників.

Помічники Кіма не були задоволені редакційною групою, яка зазначила, що, хоча Китай досяг прогресу, країну обійшли інші країни з ще більшим успіхом у реформах. Кім та його колеги обговорили з авторами доповіді шляхи покращення положення цієї країни, зокрема шляхом включення Гонконгу та Тайваню.

 

Згідно зі звітом, пізніше Георгієва взялася за покращення рейтингу. З авторами вона знайшла рішення, яке принаймні повернуло Китай на його старе 78 місце. 

 

Світовий банк наразі остаточно припиняє публікацію цього звіту після того, як він призупинив його у червні 2020 року. Тоді внутрішньо повідомлялося про невідповідність даних. Комітет з питань етики Світового банку доручив юридичній фірмі WilmerHale відстежувати будь - які порушення у створенні звіту. 

Представник Світового банку відмовився коментувати: "Звіт говорить сам за себе".