АЗС, якими керує британська компанія BP та її конкурент з США ExxonMobil, закрилися у Великобританії через нестачу палива на тлі проблем з доставкою в країну, викликаних відсутністю водіїв вантажівок.

Про це пише щотижневник Le Mond написав у понеділок.

Нафтовий гігант BP заявив в четвер ок(23 вересня) , що «невелика кількість» своїх АЗС в Великобританії був «тимчасово закриті через через брак неетильованого палива і дизельного палива . »

У своїй заяві група визнає, що "страждає від проблем із постачанням бензину на деяких сайтах продажі у Великобританії", викликаних "затримками доставки через брак водіїв вантажівок у Великій Британії" .

Зі свого боку, американський гігант ExxonMobil, власник станцій Esso, заявив, що "невелика кількість" із 200 станцій у супермаркетах Tesco також постраждала від цієї проблеми, повідомляє агентство PA.

 

Уникайте панічної покупки

Ці проблеми з постачанням частково зумовлені пандемією, яка спонукала багатьох водіїв вантажівок, переважно іноземних, повернутися у свої країни, тоді як навчальні центри для нових водіїв залишалися закритими місяцями.

Водночас прихід нових водіїв з Європейського Союзу ускладнюється Brexit із значно складнішими імміграційними формальностями. BP заявляє, що працює над вирішенням цих труднощів і надає "пріоритет станціям технічного обслуговування на автомагістралях, великих автомагістралях та майданчиках з найбільшим попитом" .

 

Щоб уникнути панічних покупок на АЗС, уряд Великобританії намагається заспокоїти, гарантуючи, що "у Великобританії немає нестачі палива", і закликаючи людей "купувати паливо нормально" .

"Ми усвідомлюємо труднощі, з якими стикається [логістичний] сектор, і вжили заходів для збільшення доступності водіїв важких вантажівок, полегшивши процедури для нових водіїв" , - пояснює представник уряду.