До кінця 2021 року глобальна економіка, за оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), продовжить рости, за підсумками року зростання складе 5,9 відсотки. Це випливає з актуального прогнозу розвитку світової економіки, оприлюдненого фондом у вівторок, 12 жовтня, повідомляє DW.


Показники зростання світового ВВП, однак, будуть на 0,1 відсотки нижчими, ніж передбачали в МВФ раніше, в липні 2021 року, відзначається в документі. У той же час прогноз експертів МВФ на 2022 рік залишився без змін: вони очікують зростання світового ВВП на 4,9 відсотки.

 

Причини уповільнення темпів зростання світового ВВП

Причини невеликого уповільнення темпів зростання глобального ВВП різноманітні. В першу чергу, на них позначається вплив пандемії коронавірусу. Так, через заходи, запроваджені урядами більшості країн світу заради боротьби з поширенням інфекції, постраждали ланцюжка доставки, що відчули на собі, в тому числі, такі лідери експорту, такі як Німеччина і США.

З іншого боку, в країнах, що розвиваються пандемія досі представляє істотний ризик для здоров'я жителів, наголошується в документі.


Підвищення ефективності виробництва

У МВФ очікують, що в цілому в ряді країн світу буде підвищуватися виробнича ефективність, яка, однак, не завжди буде пов'язана зі збільшенням числа робочих місць. За прогнозами експертів, в більш вигідному становищі опиняться країни, що займаються експортом сировини, - завдяки високим цінам на товар. Після 2022 року темпи зростання світового ВВП знизяться до 3,3 відсотків, вважають в Міжнародному валютному фонді.

Пріоритетну роль для стабільного зростання світової економіки, з точки зору експертів, повинна грати прискорена вакцинація світового населення. Для сприятливого розвитку світової економіки необхідно прищепити близько 40 відсотків населення земної кулі до кінця 2021 року, говориться в документі МВФ.

 

3,5 замість 4 відсотків: МВФ погіршив прогноз зростання економіки України

МВФ погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками 2021 року до 3,5 відсотка. Натомість іще в квітні прогноз зростання української економіки становив чотири відсотки.