Президент РФ Володимир Путін в черговий раз заявив, що українська ГТС нібито перебуває в незадовільному стані, тому по ній не можна транспортувати газ до Європи.


Він запевняє, що зношеність української "труби" нібито становить 80-85%, а щоб нормально прокачувати газ, потрібно привести її в нормальний стан.

"Щоб збільшувати прокачку газу в тому числі через ГТС України, потрібно розуміти обсяги, в яких зацікавлена Європа", - заявив господар Кремля.

Він додав, що якісь "безвідповідальні політики" в Україні закликають націоналізувати газ, в результаті у нас вже почалася викачка "блакитного" палива з підземних сховищ.

 

Нагадаємо, що Україна навпаки  наростила реекспорт газу до Європи, а в Євросоюзі заявили, що зацікавлені в поставках газу зі сховищ України.

Про це сказав журналістам високопоставлений чиновник ЄС, пише РІА "Новости".

 

"Що стосується України ... У неї є дуже велика мережа сховищ газу. Ми дуже хочемо працювати з Україною щодо підтримки спільної солідарності, не тільки солідарності з боку Євросоюзу для України в питанні безпеки енергопостачання, а й в іншу сторону - солідарність від України по відношенню до Євросоюзу", - зазначив він.

Чиновник ЄС додав, що частина українських сховищ газу управляється трейдерами, які можуть надавати газ європейському ринку.

"Це виграшна ситуація і той порядок денний, за яким ми хочемо просуватися з Україною", - заявив він.