Україна та Румунія дали Молдові в борг деякі обсяги газу для підтримки тиску в її газотранспортній мережі. Про це повідомила в середу прес-служба газотранспортної компанії "Молдоватрансгаз", не назвавши обсяги газу, що надійшов.

 

Україна надала в борг природний газ для балансування  газотранспортної системи, і Молдова зможе використати надані ресурси до 31 жовтня.

У ТОВ «Молдоватрансгаз» зазначили, що криза в енергетичному секторі Молдови та недостатні обсяги природного газу, необхідні для внутрішнього споживання, торкнулися як енергетичної безпеки країни, так і функціональності системи передачі природного газу, передає noi.md.

Для підтримки працездатності системи необхідно дотримуватись певних технічних вимог, відповідно різниця між обсягом імпорту та споживання природного газу істотно впливає на цю працездатність.

"У цей складний період ми високо цінуємо підтримку, надану нашій країні сусідніми країнами. Україна надала в борг природний газ для балансування нашої газотранспортної системи, і Молдова зможе використати надані ресурси до 31 жовтня 2021 р. Румунія також надала свою підтримку, надавши істотну допомогу в обслуговуванні системи передачі природного газу нашої країни.Цей борг буде повернено, коли в Республіці Молдова буде необхідна кількість газу для забезпечення безперервної передачі та обсяги, для внутрішнього споживання.Компанія ТОВ «Молдоватрансгаз» глибоко вдячна за участь, щедрість та підтримку з боку України та Румунії ", - йдеться у заяві компанії.

 

Нагадаємо, в Молдові 22 жовтня було оголошено надзвичайний стан через кризу в енергетичній сфері.

При цьому російський "Газпром" запропонував Молдові скоригувати угоду про вільну торгівлю з ЄС. Росіяни запропонували відкласти узгоджені з Брюсселем реформи енергетичного ринку в обмін на дешевший газ для країни.