У "Молдовагаз" підтвердили, що компанія отримала від "Газпрому" повідомлення про можливість припинення постачання газу до Молдови через несплату.

 

Глава компанії Вадим Чебан 22 листопада повідомив, що питання вже вирішується.

"Я підтверджую, що ми отримали таке повідомлення. Йдеться про оплату споживання за жовтень та половину оплати за листопад. У нас виник особливий розрив, тому що у жовтні місяці, якщо пам'ятаєте, у тарифі ціна закупівлі була 150$, а ми закуповували по $800. Над цією проблемою зараз ми працюємо. Це, в принципі, було зафіксовано у протоколі, який ми підписували з Газпромом", - розповів Чебан, додавши, що наглядова рада компанії працює над вирішенням цього питання.


Скільки часу це займе, глава "Молдовагазу" не уточнив.


Зазначимо, що раніше 22 листопада офіційний представник компанії Сергій Купріянов заявив, що "Газпром" не отримав чергового платежу за газ від Молдови і може призупинити постачання газу до країни.

"Через 48 годин постачання газу до Молдови буде зупинено", - наголосив він.

За словами Купріянова, Молдова не виконує взяті на себе зобовʼязання.

"Маючи на увазі складну, дуже складну ситуацію в економічному та фінансовому становищі Молдови, керуючись прагненням зберегти для Молдови можливості виплати її боргових зобовʼязань щодо «Газпрому», а також позицію президента Росії, до якого молдовська сторона неодноразово зверталася за сприянням, «Газпромом» було ухвалено рішення підписати контракт практично на умовах молдовської сторони, але з суттєвим та важливим пунктом: Молдова вчасно здійснює 100% поточних платежів за газ", - нагадав представник російського газопостачальника.