Україна в оновленому Меморандумі про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у межах програми stand-by поставила за мету довести рівень вакцинації від COVID-19 щонайменше до 17 млн людей до кінця 2021 року. Зараз повністю вакциновані 10,2 мільйона громадян.

 

Документ опублікувало Міністерство фінансів 24 листопада.

У Фонді зазначають, що вакцинація є важливим фактором сталого економічного відновлення. Водночас у МВФ дорікнути Україні через низький рівень вакцинації населення. Такий показник може стати одним із ризиків для якнайшвидшого відновлення її економіки, кажуть експерти.

 

Що ще обіцяє Україна?

До кінця листопада 2021 року Україна пообіцяла затвердити бюджет на 2022 рік, у якому дефіцит не перевищуватиме 3,5% від ВВП.

Також, зокрема, до кінця січня 2022 року Кабмін зобов'язався розробити та схвалити дорожню карту повної або часткової приватизації «ПриватБанку» та «Ощадбанку». А до кінця лютого 2022 року Україна повинна погодити й опублікувати план повернення активів, виведених зі збанкрутілих банків.

До кінця березня Україна зобов'язалася покращити процедуру відбору голови САП. Його не можуть призначити з 2020 року. Також Рада має ухвалити зміни до антикорупційного законодавства, щоб посилити незалежність цього органу.

До кінця квітня Україна обіцяє закінчити перевірку доброчесності членів Вищої ради правосуддя.

 

«Виконання положень Меморандуму надасть змогу до кінця дії Програми отримати решту коштів від Фонду (2,2 мільярда доларів США) для забезпечення макроекономічної стабільності», - повідомили в Міністерстві фінансів, коментуючи Меморандум.