Угода України з компанієюShell щодо видобутку сланцевого газу, яку завірив Президент України Віктор Януковичв Давосі, підписана у такому «режимі», що чинного законодавства для неї неіснує.

 

Про це заявив на кругломустолі народний депутат Ігор Швайка.

 

«Відсутній текст самої угоди,відсутня інформація щодо пропорції від результатів видобутку сланцевого газу,немає самих експертиз щодо цієї угоди: фінансової, правової, природоохоронної»,- зазначив політик.


 

Експертів насторожуєтаємничість угоди та поспішність прийняття рішень щодо погодження робіт звидобутку сланцевого газу, Донецькою і Харківською облрадами.


 

«Депутати Харківської облрадив очі не бачили документ, який приймали і погоджували», - розповів депутатоблради, Іван Варченко.


 

За його словами, на вимогудепутатів на 2 години на сайті Харківської облради була виставлена інформаціящодо перерозподілу продукції. Так, 65% в угоді закладена як компенсаційнавуглеводнева продукція, яка надається компанії інвестору, Shell і Надра Юзівська.Решту, 35% закладено як прибуткова вуглеводнева продукція. Вона і буде ділитисяміж державою і інвестором, зазначив Іван Варченко.


 

«Тобтодержава отримає менше третини від видобутку сланцевого газу в Україні", -порахував депутат. «Це ламає усю теорію Уряду про забезпечення України газом таїї енергонезалежність», - підкреслив він.

Володимир Перляк, INTV