Соціальна мережа Facebook купує за $ 85 млн мобільний стартап з українським корінням Parse, - повідомляє ТСН. Сервіс дозволяє компаніям створювати мобільні додатки для різних операційних систем.

Стартап був заснований в 2011 році вихідцем з України Іллею Сухарем. Parse зумів залучити інвестиції в розмірі $ 7 млн і останнім часом перебував в активному пошуку додаткових $ 50 млн. Повідомляється, що сервіс отримав пропозицію від Dropbox. Окрім цього, інтерес до Parse проявляли компанії Google і Yahoo!.

Водночас, Ілля Сухарь заявив, що Parse дав згоду на угоду з Facebook і вона буде закрита найближчим часом. Також він наголосив, що його сервіс не збирається залишати ринок.

Зазначимо, в свою чергу керівник підрозділу Facebook по роботі з розробниками Дуглас Парді наголосив, що покупка Parse допоможе розробникам швидко створювати додатки, які охоплять мобільні платформи та пристрої.

Виходячи з інформації на сторінці в соціальній мережі Facebook, засновник Parse давно емігрував до США. Зокрема, він закінчив коледж Harker School у Сан-Хосе в 2003 році, а в 2008 році отримав ступінь Корнельського університету.