Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер заявив про законність реверсних поставок газу з ЄС в Україну. Про це він сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"З точки зору європейського законодавства ми можемо сказати, що в рамках ЄС і Енергетичного співтовариства газ може текти вільно. Ніщо не заважає державам-членам ЄС встановити фізичні двонаправлені потужності з країнами - не членами ЄС і продавати газ за межами ЄС", - зазначив Оттінгер.

Він також вважає, що і віртуальні зворотні потоки абсолютно відповідають правилам ЄС і Енергетичного співтовариства.

"Вони є одним із способів оптимізації поставок і торгівлі газу в рамках внутрішнього ринку ЄС (і Енергетичного співтовариства), і можуть реалізовуватися як свопи між різними покупцями", - пояснив він.

Як повідомлялося, нещодавно голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що "фізичний реверс із Європи в Україну просто неможливий - немає окремого газопроводу".

"Тому мова може йти тільки про якісь "паперові" непрозорі операції, із законністю яких треба розбиратися - якщо для віртуального "реверсу" використовується наш транзитний газ - це пряме порушення, за яке доведеться відповісти", - сказав глава "Газпрому".