Наречена Бориса Березовського Катерина Сабірова в інтерв`ю газеті La Stampa розповіла про життя колишнього мільярдера перед смертю, пише DT.UA.

"Катерина Сабірова, московська модель – одна з останніх говорила з Борисом Березовським перед тим, як він повісився. Вона розповіла, що в останні місяці її друг перебував у такій сильній депресії, що міг півдня не вставати з ліжка, став завзятим курцем і відмовлявся зустрічатися навіть із найближчими друзями", – пише видання.

За словами 23-річної дівчини, з якою Березовський познайомився 2008 року, "він сильно змінився" у вересні минулого року – після того, як програв суд Романові Абрамовичу, власникові "Челсі". Після цієї принизливої поразки Березовський майже перестав їсти і не виходив із дому, – розповіла модель.

"Він говорив, що огидно почувається і не знає, що робити. Дуже часто він говорив, що не знає, як жити далі", – розповідає Сабірова.

Вона, як і багато близьких друзів Березовського, сумнівається, що він міг покінчити з собою.

"Немає сумніву в тому, що він ніколи раніше не перебував у такій сильній депресії, але я не можу повірити, що він сам себе вбив. Він ніколи не зробив би нічого подібного, не залишивши своїм близьким навіть записки. Крім того, я пригадую, що одного разу він сказав мені: якщо з'являться його вороги з Росії, єдине, що може його налякати, – це болісна смерть. Я хотів би, щоб це сталося швидко. А повішення – це дуже болюча смерть", – сказала дівчина.

Сабірова також підтвердила чутки про те, що Березовський почувався настільки переможеним, що написав Володимирові Путіну лист на двох сторінках, в якому просив пробачення та дозволу повернутися в Росію.

"Він безнадійно прагнув повернутися на батьківщину, – зазначила Сабірова. – Він думав, що лист Путінові був його останнім шансом повернутися в Росію. У листопаді він сказав мені: "Ну от. Тепер чекатиму на відповідь". Але відповідь так і не прийшла, – підсумовує автор матеріалу.

Нагадаємо, бізнесмена Бориса Березовського знайшли мертвим наприкінці березня у своєму будинку у Великобританії. В момент, коли його виявив охоронець, на шиї Березовського було щось схоже на шнур або перев'язувальний матеріал. Під час розтину з'ясувалося, що в Березовського перед смертю було зламане ребро. Патологоанатоми заявляли, що причина смерті бізнесмена – повішення.

28 березня почалося розслідування справи про смерть Березовського. Поки що основна версія – самогубство. Його похорони відбудуться тільки після завершення розгляду.

У Росії Березовського звинувачували відразу за кількома статтями КК РФ, серед яких "шахрайство", "неповернення з-за кордону коштів в іноземній валюті", "перевищення посадових повноважень".