Вибори мера Києва залежать від рішення Конституційного Суду України і, швидше за все, будуть достроковими із строком повноважень міського голови на півтори роки. Про це під час прес-конференції повідомили експерти.

"Звісно, півтора роки – це не те, що хотіли отримати деякі політичні фігури, оскільки за цей час навіть найрейтинговіші політики можуть втратити підтримку не лише киян, але й усього електорального поля і не отримати перемогу на президентських виборах 2015 року. Так чи інакше, виборами мера не варто ризикувати і варто приділяти с особливу увагу, адже це плацдарм для проведення саме президентських виборів", - сказав політолог Анатолій Луценко.

Як зазначив Олексій Голобуцький, влада, очевидно, не має підтримки киян. Оскільки Київ зосередив в собі 10% виборців, то опозиція має реальний шанс вирішити проблему не локально, а глобально, підкреслив експерт."Оскільки Кличко має 20% підтримки, то він має йти на вибори і ставати лідером громади, навіть з терміном повноважень півтора роки", - сказав Голобуцький.

Експерти не виключають також варіанту проведення одночасних виборів як мера, так і Київради, а також можливості проведення виборів мера у два тури і поновлення райрад у Києві.

Ірина ФОМИЦЬКА, INTV