Результати досліджень проб води Дніпра з ділянки, де зафіксували жовті плями, а також шматки жовто-коричневого льоду підтвердили, що якісні показники річкової води і розтопленого льоду – майже ідентичні й перебувають у межах норм. Про це повідомляє прес-служба "Київводоканалу".

За даними компанії, жовто-коричневий лід – це шуга, яка утворюється щороку в період перед паводком.

Білий сніг, потрапляючи на поверхню річкової води, кольоровість і каламутність якої в цей період збільшується, і вода набуває коричневого забарвлення, перетворюється на шматки льоду відповідного кольору.У "Київводоканалі" пояснили, що цього року після танення й розлиття річок, що впадають у Дніпро вище за течією від Київського водосховища, сталося різке похолодання. Шуга, що з’явилася на поверхні річок, увібрала всю органіку з берегів і набула інтенсивного жовтого забарвлення.

Такого самого висновку дотримується Державне агентство водних ресурсів України, яке підтвердило висновки "Київводоканалу".

У повідомленні також наголошується, що загрози якості питної води, яку подають в централізовану мережу водопостачання, немає. Крім того, не підтвердилися припущення щодо того, що причиною появи жовтих плям на поверхні Дніпра можуть бути каналізаційні відходи.

Напередодні уздовж лівого берега Дніпра в районі Гідропарку і Русанівського каналу з’явилися жовті плями. Представники опозиції в Київраді припускали, що причиною цьому може бути витік каналізації або промисловий витік у Дніпро.INTV. Фото - Facebook Олексія Давиденка