Сьогодні кілька десятків захисників Гостиного двору провели пікет біля посольства Кіпру в Україні, повідомляє кореспондент INTV.

Вони вимагали від дипломатів посприяти у вивченні скандальної ситуації навколо Гостиного двору, яка склалася за участі чиновників Кіпру.

За твердженням учасників акції, компанія "Афiдреко Холдингз Лiмiтед", що знаходиться у республіці Кіпр, є власником майже 92% акцій публічного акціонерного товариства "Укрреставрація", що знаходиться на Контарктовій, 4. І саме це компанія як мажоритарний акціонер під виглядом реконструкції здійснює варварське руйнування буділві Гостиного двору.

Учасники акції обурені, що заявлені інвестиційні плани цієї маловідомої компанії Кіпру сягають десятків мільйонів доларів США.

"Швидше за все, під вивіскою цієї компанії ховаються українські олігархи і чиновники, які начебто реконструюють Гостиний двір, хоча насправді намагаються його отримати у приватну власність", - сказав один із активістів громадської організації "Контрактова площа – Гостиний двір" Ігор Луценко.

"Саме тому ми сьогодні передаємо звернення до посольства Кіпру, щоб відомство звернулося до уряду та відповідних органів Республіки Кіпр, щоб вжити заходів щодо з’ясування реальних власників цієї компанії. А також провести фінансове розслідування джерел походження цих коштів", - додав він.

Ірина ФОМИЦЬКА, INTV