Біля будівлі Фонду державного майна проходить мітинг, на якому опозиція вимагає недопущення тіньової приватизації архітектурного комплексу Гостиний двір: активісти на чолі з народними депутатами від "Батьківщини" прийшли до Фонду з вимогою зробити переоцінку об’єкту нерухомості. Про це повідомляє прес-служба київської "Батьківщини".
 
Нова оціночна вартість будівлі завадить підприємству "Укрреставрація" отримати Гостиний двір у право власності. Зокрема, зруйнує схему, за якої реконструктор може отримати та забудувати історичний комплекс у центрі Києва за безцінь. Ринкова вартість, ймовірно, спричинить втрату інтересу  інвестора до даної будівлі.
 
Активісти  тримають прапори "Батьківщини". Перед сходами розміщено великий банер з персонажами з мультфільму "Казкова Русь": Гостиний двір у формі торта Януковичу подають столичні чиновники.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат від "Батьківщини" Андрій Павловський, опозиційні депутати зустрілися з головою Фонду держмайна Олександром Рябченкм.

"Той підтвердив ту мізерну залишкову вартість 10000 кв. м. Гостиного двору (21 тис грн) та орендну плату "Укрреставрації" у 1400 грн на рік, яка не переглядалася з 1994 року... При цьому керівництво Фонду боїться переглядати оцінку та оренду, бо серед нових власників "Укрреставрації" - поважні люди! Сім'я?!" - написав Павловський.

Як твердять опозиціонери, залишкова вартість Гостиного двору - у 5 тисяч разів менша запланованих невід’ємних ремонтних робіт, загальна сума яких сягає більше 109 мільйонів гривень.
 
Опозиціонери нагадують, що за законом, якщо в результаті поліпшення, зробленого орендарем за згодою орендодавця, створена нова річ, орендар стає її власником у частині необхідних витрат на поліпшення, якщо інше не передбачено договором оренди. Тож, відповідно до договору оренди,Фонд держмайна власноруч віддав столичний архітектурний комплекс приватній фірмі "Укрреставрація".

"Сплативши державі 21 тисячу гривень, "реконструктор" отримує 1.02 га землі під Гостинним двором та 9433 м.кв. існуючої площі", - обурюється опозиція.

"В Україні "закон як дишло", тож зараз ми маємо чітко сплановану схему тіньової приватизації пам’ятки містобудування Києва. Завадити цьому можуть повернення Гостиного двору до комунальної власності міста та проведення чесної ринкової оцінки. У випадку проведення чесної ринкової оцінки, інвестор скоріш за все відмовиться від претензій на комплекс", - заявляють у київській "Батьківщині".