Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов сподівається, що нова наглядова рада Гостиного двору запропонує концепцію розвитку пам`ятки, яка задовольнить киян. Про це він сказав журналістам, повідомляє УНІАН.

Попов зазначив, що у питанні конфлікту навколо Гостиного двору місто може виступати лише як "дорадчий партнер".

"Бо власність це державна, а крім того, там є орендатор, який є приватним. Завдання, яке я собі ставлю – досягти того, щоб цей об`єкт використовувався як об`єкт, де присутня культура, де робиться акцент на традиції Подолу, куди приємно прийти і киянину, і туристу, і подивитись музейні експозиції, концерти", – сказав Попов.

Голова КМДА наголосив, що Гостиний двір – це практично центр Подолу, як і Контрактова площа. Влада міста вважає, що ця територія має стати прикладом того, як виглядатиме "старе місто2 (історичний центр Києва) і наскільки воно буде цікавим для киян та для гостей столиці.

"Починати треба з центральної частини. Потім ми перейдемо на те, щоб робити реконструкцію кожної вулички, оновивши фасади, благоустрій тощо. Тому використання Гостиного двору є стратегічно важливим питанням", – зазначив Попов.

Він звернув увагу, що громадські активісти теж виступають за те, щоб Гостиний двір був цікавим для всіх киян.

"Я знаю, що сьогодні там змінено наглядову раду. І наглядова рада якраз сьогодні проводить консультації відносно реалізації такої концепції. Найближчим часом, я думаю, вона буде представлена киянам, може бути обговорена і досягнуті певні компроміси в цьому питанні", – сказав голова КМДА.