Київрада схвалила нові межі столиці, затвердивши відповідний проект землеустрою. За це рішення проголосували 74 з 87 зареєстрованих в залі депутатів Київради.

Рішення збільшує територію столиці з 83 тис. 585 га до 84 тис. 974 га.

За словами голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики Дениса Москаля, до території столиці включено 2076 га земель Київської області, водночас виключається з меж Києва і передається області 686 га.

Водночас, як пояснив директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Віктор Петрук, зокрема, пропонується включити до меж Києва земельну ділянку, на якій знаходиться селище Коцюбинське (87 га).

"Це рішення обумовлене необхідністю збереження лісового масиву (Біличанського лісу) міста Києва, який незаконно забудовується житлово-будівельними кооперативами та окремими громадянами на підставі рішень Коцюбинської селищної ради", - сказав Петрук.

Він наголосив, що "ці рішення приймалися і приймаються Коцюбинською радою щодо території, що не відноситься до селища".

Петрук додав, що проектом землеустрою пропонується також включити до меж Києва території острова Великий та острова Дикий (390 га).

Також територію Києва планується збільшити за рахунок 6,9 га земель Лісниківської сільради, 0,5 га – Чабанівської селищної ради, 1,6 га – Білгородської ради, 2,7 га – Ірпінської міськради, 904,7 га – Вишгородської міськради, 56,9 га – Княжицької сільради та 998,4 га Гнідинської сільради, яка, за словами Пе

Затверджене сьогодні рішення буде передано також в Київську обласну раду та до Верховної Ради України.