У Києві тепло почали отримувати дитсадки та медичні заклади. Дата підключення теплопостачання для інших об'єктів соціальної сфери столиці та бюджетних організацій і установ наразі залишається невизначеною. Про це повідомляє прес-служба "Київенерго".

 

Як зазначається у повідомленні компанії, цього року початок опалювального сезону для закладів соціальної сфери ускладнюється різницею закупівельної та передбаченої в тарифі ціни газу.

 

"Так, НАК "Нафтогаз України" продає ПАТ "Київенерго" природний газ для бюджетних організацій за ціною 7,9 тис. грн за 1 тис. м³, а у тарифі на виробництво теплоенергії закладено його вартість як 4,94 тис. грн за 1 тис. м³. Таким чином, щоденний фактичний збиток "Київенерго" від постачання тепла тільки соціальним об'єктам столиці становитиме 1,2 млн грн і буде збільшуватися пропорційно зниженню температури навколишнього середовища", - йдеться у повідомленні.

За попередніми оцінками спеціалістів, до кінця цього року збиток може скласти 541 млн грн., а джерело його погашення не передбачено ні в міському, ні в державному бюджетах.

 

"Ця ситуація робить непрогнозованими якість та безперебійність забезпечення теплом бюджетних організацій в прийдешньому опалювальному сезоні. Для врегулювання проблеми дисбалансу фактичної та тарифної вартості газу енергокомпанія неодноразово зверталась до КМУ, НКРЕКП та профільних міністерств. Закликала врегулювати дисбаланс у вартості газу і КМДА. Однак станом на сьогодні рішення щодо джерела компенсації різниці в тарифах на газ немає, тоді як дитячі та лікувальні заклади більше не можуть лишатись без тепла", -  - зазначають у "Київенерго".

 

При цьому, за даними компанії, майже всі будинки комунальної власності та соціальної сфери отримали акти готовності до опалювального сезону.

 

Зазначимо, що найближчими днями в Києві очікується від 11 до 16 градусів тепла вдень та від +8 до +11 градусів вночі.

 

Як повідомлялося раніше, мер Києва Віталій Кличко вчора повідомив, що систему опалення для подачі тепла в будинки мешканців Києва планують запустити з наступного понеділка, 16 жовтня.