Через 200-мільйонну заборгованість компанії ПАТ "Київенерго", в Києві може бути припинене гаряче водопостачання.

Про це попереджає Київгаз на своїй сторінці у Facebook

"Заборгованість, що наразі перевищує 200 мільйонів гривень, створює значні ризики для газорозподільної компанії, що унеможливлює подальшу співпрацю в умовах систематичної несплати та подальшого накопичення боргу. Через наявну заборгованість Київенерго знову залишить столицю без гарячої води", - йдеться у повідомленні.

 

У Київгазі підкреслюють, що борги утворюються не через неплатежі киян.

"Кияни сплачують за комунальні послуги, а Київенерго не розраховується із власними постачальниками, привласнюючи отримані від киян грошові кошти", - наголосили в Київгазі.

 

Як повідомлялося, третій день поспіль представники трудового колективу ПАТ "Київгаз" збираються під центральним офісом ПАТ "Київенерго", протестуючи проти боргів Київенерго, які дедалі зростають.

 

Раніше столичний оператор газорозподільної системи просив КМДА втрутитися в ситуацію.

 

Як повідомляв Укрінформ, з 27 квітня 2018 року, після розірвання договору столиці з ПАТ "Київенерго", комунальне підприємство "Київтеплоенерго" прийме на баланс теплові мережі Києва. При цьому майно може відійти столиці разом з 2,6-мільярдним боргом Київенерго.

 

Водночас, Київенерго залишить за собою функції постачання і розподілу електроенергії. При цьому Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, з 1 квітня збільшила тарифи ПАТ "Київенерго" в сфері постачання і розподілу електроенергії на 35-90%.

 

У серпні 2017 року Фонд державного майна України продав компанії Ornex, що входить до Групи СКМ та контролюється Рінатом Ахметовим, державний блокуючий пакет пакет акцій Київенерго.