У Києві до Дня міста відкриють оновлену Володимирську Гірку, а згодом і низку інших туристичних об'єктів столиці, де тривають ремонтні роботи. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав мер Києва Віталій Кличко, інформує «Вечірній Київ» з посиланням на прес-службу КМДА.

«Київ чепуриться і готується до літнього сезону. Для комунальників весняно-літня пора - це час інтенсивної роботи. Ми ремонтуємо столичні дороги, парки, знакові туристичні об'єкти. Сьогодні відвідав і перевірив деякі з них», - зазначив Віталій Кличко.

 

pamyatnik-Vladimiru.jpg

 

Він наголосив, що на Володимирській Гірці зараз кипить робота - й у вихідні, і зранку, і ввечері.

«Це - одна з візитівок Києва і, сподіваюся, кияни будуть приємно вражені оновленим місцем відпочинку», - написав мер столиці.

За словами Віталія Кличка, також незабаром планують відкрити нові сходи на Старокиївській горі від Пейзажної алеї до урочища Гончарі-Кожум'яки. Він зауважив, що там також сьогодні тривають активні роботи.

«Плануємо у майбутньому продовжити сходи, щоб з'єднати Пейзажну алею, Алею художників з Володимирською гіркою та Аркою Дружби народів у єдиний туристичний маршрут, - підкреслив Віталій Кличко.

 

Володимирська_гірка.jpg

 

Він зауважив, що на Пейзажці кияни та туристи побачать не тільки нові сходи, там відбувається і реконструкція та благоустрій території, укріплення схилу. Віталій Кличко запевнив, що це буде сучасна і комфортна зона відпочинку в історичному центрі. Зокрема, з оглядовими майданчиками, зручними лавами, громадською вбиральнею, зонами доступу до WI-FI, відеоспостереженням, новим сучасним освітленням. «Робимо Київ більш гарним і комфортним!» - написав Віталій Кличко.

 

гірка.jpg

 

Довідка: Парк розміщений на верхній та середній терасах Михайлівської гори. Верхня частина цієї гори була зайнята спорудами міста Ізяслава та Михайлівського Золотоверхого монастиря. Впорядкування, планування схилів розпочалося у 1830-х роках. У 1853 на західному відрозі гори було споруджено пам'ятник князю Володимиру і відтоді східну частину Михайлівської гори почали називати Володимирською гіркою, таку ж назву отримав і розбитий тут парк.

Близько 1900 року на гірці було споруджено панораму «Голгофа» (не збереглася, зруйнована у 1920-ті роки). Композиційний центр парку - пам'ятник князю Володимиру, до нього прямують алеї середньої тераси, східці з верхньої тераси, східці з Володимирського узвозу.