У Києві можуть істотно зрости розцінки на холодну воду: оголошення про плани змінити тариф на водопостачання і водовідведення з'явилося на сайті "Київводоканалу".

Зараз 1 куб. м холодної води для жителів столичних багатоповерхівок обходиться в 15,49 грн (з них - 8,28 грн ми платимо за 1 куб. м водопостачання, 7,21 грн - за 1 куб. м водовідведення). Приблизно в червні розцінки можуть зрости трохи більше ніж на гривню: до 16,7 грн/куб. м. Проект постанови з такою цифрою вже був схвалений Нацкомісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

 

А ось на 2019 рік у "Київводоканалі" пропонують встановити ще більш високий тариф для мешканців багатоповерхівок - 22,9 грн за куб (12,1 грн за 1 куб. м водопостачання і 10,8 грн за 1 куб. м водовідведення).

"Серед причин - підвищення вартості електроенергії, зростання витрат на ремонти, паливо, реагенти для очищення води, підвищення рентної плати за воду та інші", - пояснюють в "Київводоканалі".

Однак поки це тільки плани. На 25 травня призначено відкрите обговорення запропонованих підприємством тарифів на наступний рік. Крім того, вони повинні бути схвалені НКРЕКП.

 

Крім того, в Києві можуть на третину підвищити тарифи за вивезення сміття. КП "Київкомунсервіс" подало на затвердження до КМДА свої розрахунки.

Вартість вивозу сміття для населення хочуть збільшити з 74,45 грн до 99,70 грн за 1 кубічний метр. Для бюджетних організацій - з 79,84 грн до 106,36 грн, а для комерційних структур - з 92,78 грн до 131,63 грн. В "Київкомунсервіс" нові розцінки пояснюють зростанням цін на паливно-мастильні матеріали і збільшеним розміром мінімальної зарплати. Затверджувати нові тарифи буде департамент економіки КМДА.

 

Нагадаємо, у восьми районах Києва ряд будинків залишиться без гарячої води до 1 червня. Як пояснюють в КМДА, припинення гарячого водопостачання пов'язане з передачею місту від "Київенерго" котелень, які були в управлінні компанії відповідно до угоди від 2001 року і термін якого закінчується 30 квітня.

 

Джерело: Сегодня