Бо накопичений борг за "комуналку" може стати підставою для позбавлення субсидії у майбутньому. Поки ж триває технічний процес нарахування за новим порядком.

Як відомо, з 1 травня 2018 року відбулися зміни в призначенні житлової субсидії, згідно із постановою Кабінету міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 року.

«Наразі тільки розпочато процес перепризначення у зв'язку з тим, що по технічним причинам не було коректно доопрацьовано Міністерством соціальної політики програмне забезпечення і в цих платіжках громадяни отримають 100% нарахування (...) Закликаю всіх не хвилюватися, житлова субсидія буде перепризначена і буде перепризначена з травня місяця, як того вимагає постанова Кабміну. Будемо старатися у цьому місяці їх перепризначити», - повідомив під час брифінгу у Києві Максим Бученко, заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА, начальник управління пільг, державної та регіональної допомоги, передає INTV.

 

Водночас чиновник озвучив ті категорії громадян, яким необхідно подати новий пакет документів для призначення субсидій.

Зокрема, це орендарі житла; внутрішньо переміщені особи; сім'ї, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб; сім'ї, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати; сім'ї, у яких відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року; сім'ї, які станом на травень 2018 року мають понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), і не погасять її до червня 2018 року.

 

Решті киянам субсидії будуть перераховані автоматично.

Так, близько 70% домогосподарств, які нині мають субсидії, можуть розраховувати на їх перепризначення. Іншим 30% слід буде звернутися до органів соціального захисту та подати новий пакет документів для призначення субсидії.

 

У КМДА звернулися до киян з проханням сплатити повну суму за травень, зазначену у квитанції, оскільки накопичений борг може стати підставою для позбавлення субсидії.