Роботу підприємства заблокувала Виконавча служба Мін'юсту, заарештувавши каси столичної підземки.
Влада Києва заявляє, що столичний метрополітен перебуває під загрозою закриття через арешт роботи кас підземки виконавчою службою Міністерства юстиції. Про це на засіданні Київради у вівторок, 10 липня, заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, передає Інтерфакс-Україна.

 


Таке рішення ухвалили під час судових розглядів із заборгованості метрополітену за поставку компанією Укррослізинг 100 вагонів в 2010-2013 роках. Борг метрополітену за вагони становить близько 1,8 млрд грн.

"Виконавча служба Міністерства юстиції України заблокувала роботу підприємства. Віднедавна, крім рахунків, заблоковані каси столичної підземки, що може зупинити роботу метрополітену", - заявив він.

 

Поворозник пояснив, що готівкові кошти в касах метрополітену були єдиним способом виживання підприємства. За його даними, на сьогодні Мін'юст стягнув з метрополітену близько 170 млн грн за рішенням Вищого господарського суду.

 

За його словами, КМДА пропонує реструктуризувати борги метрополітену, щоб уникнути зупинки його роботи. Уже розроблений відповідний проект рішення, який розглянула Київрада і ухвалила його:

Київрада ухвалила рішення "Про заходи, спрямовані на забезпечення КП "Київський метрополітен" безперебійного транспортного обслуговування киян та гостей столиці"

Йдеться про вирішення питання заборгованості метрополітену за договором купівлі 100 вагонів на умовах лізингу, повідомляє Київська міська державна адміністрація.

 

Зокрема, документ не передбачає повернення боргу компанії "Укррослізинг", а дозволить керівнику КП "Київський метрополітен" розпочати переговори про варіанти і можливу реструктуризацію.

"Таке рішення зумовлене тим, що в столичному метрополітені склалася критична ситуація з арештом його рахунків виконавчою службою Міністерства юстиції України щодо договору лізингу ста вагонів метрополітену", - повідомили у КМДА.

 

Поворозник нагадав, що Київський метрополітен уклав договір про постачання вагонів з Укррослізингом в 2009 році. Виплати гарантувалися держбюджетом і проводилися до 2013 року, проте з 2014 року бюджетні кошти не надходили. З 16 березня 2017 року виконавча служба Мін'юсту заблокувала рахунки метрополітену за рішенням судів.