Ініціатива Управління ДСНС Києва щодо призупинення роботи понад 20-ти торгівельно-розважальних центрів є нелогічною з огляду на вибірковість складеного переліку проблемних об'єктів із виявленими порушеннями, адже абсолютна більшість таких закладів мають ті чи інші порушення ДБН.

 

Про це під час прес-конференції сказав архітектор Віктор Глеба.

 

«Жодна будівля ТРЦ в столиці не відповідає державним класифікатором. Однак незрозуміло, чому закриваються тільки ці ТРЦ в Києві, а не всі відразу. Так, у список не потрапив ТРЦ «Дрім Таун» та «Оушен Плаза», при цьому 140 ТРЦ у Києві також не відповідають державним будівельним нормам», - сказав він.

За словами архітектора, Державний класифікатор будівель та споруд говорить про те, що окремий код мають будівлі торгівельного призначення, а окремий - торгівельно-розважальних будівель, які не можна об'єднувати в єдине.


«Треба розуміти, що будівлі торгово-розважальних центрів в Україні порушує ДБН. Окремий рік мають будівлі торговельного призначення, і інший код мають розважальні будівлі. Тобто, або торгівля, або розважальний центр. Існувати разом такі будівлі не мають права. Жодна будівля ТРЦ в столиці не відповідає державним класифікатором», - наголосив Віктор Глеба.

 

Архітектор нагадав, що всі згадані у списку ТРЦ отримали свого часу документи про введення в експлуатацію, але попри це «потрапили в список урядових санкцій».

 

«Тобто, є недоторкані і додторканні, маємо справу із вибірковістю, а отже, ми маємо справу з корупцією. Треба вивчати питання безкарності Державної архітектурно-будівельної інспекції», - зауважив експерт і додав, що критеріями оцінки пожежної безпеки ТРЦ є традиційно «готівкові та безготівкові».

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV