ВГО «Спілка власників житла України» (далі - СВЖУ) закликає до «невідкладного та повного виконання судового рішення», яким скасовані протиправні тарифи більш як 8 тисяч столичних будинків, послуги з утримання яких надають керуючі компанії з обслуговування житлового фонду районів м. Києва.

Як відомо, 06.07.2018 Окружний суд м. Києва своїм рішенням визнав протиправним та скасував розпорядження Київської міської державної адміністрації (далі - КМДА) №668 від 06 червня 2017 року, яким були встановлені нові тарифи на послуги з утримання будинків i споруд та прибудинкових територій.

20 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд, розглянувши апеляційну скаргу КМДА, постановив залишити її без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду м. Києва - без змін.

31 січня 2019 р. Касаційний адміністративний суд відмовив у задоволенні заяви КМДА щодо зупинення дії рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 06.07.2018 р. та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 20.12.2018 р.

«Як мінімум, за грудень місяць мали б вже бути нові платіжки, змінені на ці 10 днів і однозначно за січень місяць цього року. У лютому, а зараз ці рахунки починають виставлятися - вони мають вже бути за тарифами, які були встановлені попереднім розпорядженням 2015 року, а мова йде про тарифи, які приблизно по кожному будинку вдвічі менші», - сказав під час прес-конференції у Києві Олексій Кучеренко, голова ВГО «Спілка власників житла України», передає INTV.

Натомість, за словами екс-міністра ЖКГ України, КМДА робить вигляд, що ніякого судового рішення не було.

«КМДА зухвало робить вигляд, що нічого не відбулося і продовжує виставляти ці рахунки за незаконним розпорядженням, за незаконними тарифами і здійснювати киянам незаконні нарахування, за які кияни змушені ще зараз платити. Бо вони потраплять у «пастку», як-то позбавлення субсидій чи інших репресій з боку наших керуючих дирекцій», - зазначив фахівець.

У СВЖУ нагадують, що статтею 382 ККУ передбачена відповідальність за умисне невиконання судового рішення. Зокрема, через його ігнорування «заподіюються прямі збитки держбюджету», спричинені «безпідставною виплатою надмірних коштів на виплату пільг і субсидій , що створює окремий склад злочину».    

СВЖУ підготувала заяви до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень відповідальними особами.

«Перша заява - директору НАБУ п. Ситнику. Заява про запобігання вчиненню кримінального правопорушення, передбаченого статтею 364 (...) Вчергове я звертаю увагу керівників київських керуючих дирекцій та усіх чиновників, які приймають участь в незаконному пограбуванні киян та бюджету. Оскільки завищений тариф однозначно у підсумку матиме звернення по субсидіях багатьох тисяч киян і відповідно додаткові асигнування з держбюджету. А я розумію, що це вже інша категорія злочину - це податки, це бюджет, а мені відомо, що таке зловживання бюджетними коштами. Це - останнє попередження. Така ж заява написана міністру внутрішніх справ п. Авакову», - зауважив О. Кучеренко.

Як розповів голова ВГО «Спілка власників житла України», він звернувся практично до керівників усіх парламентських фракцій, першою ж з них відреагувала «Батьківщина».

«Примусити виконувати закон в цій країні, я бачу, що мало шансів у нас з Вами, простих громадян. Я вже не знаю, яку «вагу» треба мати щоб виграти судовий позов і все одно зухвале порушення закону, пограбування на величезні кошти - це стало нормою нашого життя. Не буде ніякої реформи в країні, поки не буде просто, елементарно виконуватися закон. Не буде закону - ми з Вами завжди будемо жертвами, нас будуть грабувати через платіжки: газ, тепло, електроенергію, каналізацію - вони придумають все, що завгодно. І нема куди звертатися - це головне», - наголосив екс-міністр.

«Ось ми прийшли в суд, ось ми довели свою правоту, далі що? До кого, Трампу написати? В ООН писати?», - резюмував О. Кучеренко.