Щороку мешканці столиці збираються 18 лютого біля верхнього входу у метро Хрещатик, розвішуючи білих паперових ангелів на деревах, які були свідками розстрілу мирних людей.

Вони «бачили і пам'ятають те, що інші не хочуть пам'ятати», зазначила під час конференції у прес-центрі «Главкому» Анжеліка Рудницька, співачка, радник міністра культури України, передає INTV.

Організатори акції запрошують киян і гостей міста наступного понеділка «разом помовчати», адже «наша пам'ять робить нас тільки сильнішими».

«У нас немає гасел, прапорів, звань чи ідей, ми просто всі люди у яких є пам'ять, є совість і бажання творити нашу країну такою, якою ми собі її намріяли», - сказала А. Рудницька.

«Кожного року «Ангели пам'яті» - це не тільки наша пам'ять, не тільки наша шана, вдячність, не тільки зустріч з родинами загиблих, бо вони у ці дні так само приходять на Інститутську, на Алею Героїв Небесної Сотні, але ще і така своєрідна перекличка усіх небайдужих», - додала співачка і благодійниця.

Торік до акції долучилися школи, прийшовши з ящиками ангелів, у підсумку «всі дерева були в ангелах», а організаторам довелося навіть натягувати нитки між деревами.

«Ангели тріпотіли, був чутний звук тріпотіння крил цих ангелів. І це було надзвичайно зворушливо. Окрім ангелів ми ставимо свічки, приносимо квіти. Наші студенти фольклористи співають народні псалми. Ми ніколи не хочемо розходитися, нам хочеться навіть разом постояти і помовчати», - пригадала А. Рудницька.

Цьогоріч до Дня Героїв Небесної Сотні в Україні відбудуться заходи різної спрямованості - виставки, вистави, концерти, покази кіно, інсталяції, презентації книг і відеороликів, лекція, спортивний турнір, а також вулична соціальна реклама.

Про їх перелік розповів Ігор Пошивайло, директор Національного Музею Революції Гідності.

«Спільно з родинами Героїв Небесної Сотні, спільно з активістами Майдану, з групою поранених на Майдані ми продовжуємо практики, які вже стали традицією. Це передусім молебень на Алеї 20 лютого біля каплички, а також толока. Якраз толокою 16 лютого, у суботу ми традиційно запрошуємо долучитися усіх бажаючих, бо той стан у якому перебуває, зокрема, кульмінація трагічних подій, Алея Героїв Небесної Сотні - це є по суті наше відношення до тих подій (...) Ми намагаємося аби кожен громадянин відчував свою причетність до тих подій і робити якісь практичні кроки», - наголосив І. Пошивайло. 

Більш детальний план заходів можна знайти на фб-сторінці Національного Музею Революції Гідності.

Як відомо, акція «Ангели пам'яті» проводиться у пам'ять про розстріл Героїв Небесної Сотні 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.

У наш день частина вулиці Інститутської носить назву Алея Героїв Небесної Сотні.

Торік до тихої акції «Ангели пам'яті» долучилися також й інші міста України.