Кабінет міністрів України 4 вересня погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації, підтвердив прем'єр Олексій Гончарук.

 

Він сказав про це на пресконференції за підсумками засідання Кабміну.

За словами Гончарука, ухвала Кабміну тепер надійде президентові Володимиру Зеленському, який ухвалить остаточне рішення.

«Незважаючи на те, що це рішення команди загалом, і остаточне рішення буде ухвалювати президент, у мене немає сумнівів, що в Києві не припинилася корупційна практика і в Києві досі існують групи впливу, які надто сильно впливають на діяльність адміністрації. Я думаю, що якщо підсилити пана Кличка сильним головою адміністрації, менеджером, який був би здатний опиратися цим всім групам впливу, то це гарно відіб'ється на інтересах киян», - сказав голова уряду.

Кандидатури на нового очільника КМДА поки що немає, додав Гончарук, розповідає Радіо Свобода.

 

 

 

Віталій Кличко вже відреагував на рішення уряду. "Це відбувається незаконно", - заявив Кличко і нагадав про роз'яснення КС про те, що президент має призначати на посаду голови КМДА саме обраного киянами мера.

За словами Кличка, проти нього розгорнута широка кампанія з дискредитації. "Кличка можуть звільнити тільки кияни, які обрали мене на виборах київським міським головою", - сказав він.

"Я поки що не отримав офіційної інформації, документи я ще не бачив... Однозначно будемо захищати. Мені персонально крісла та посади не потрібні, є принципові речі. Двовладдя у Києві - це негарний крок", - пояснив Кличко свою позицію.