Проєкт Закону «Про місто Київ - столицю України, внесений представниками «Слуги народу» і вже ухвалений у першому читанні, містить численні порушення принципів місцевого самоуправління, які працюють в Україні для всіх органів місцевого самоврядування.

 

Про це під час прес-конференції сказав експерт з економічних та політичних питань Андрій Вігірінскій, передає INTV.

 

«Я не вважаю, що цей законопроект слід аналізувати з точки зору його життєздатності. Навіть головне науково-експертне управління Апарату ВРУ надало негативний висновок щодо законопроєкту, вказавши на порушення принципів місцевого самоуправління, які існують в країні і передбачені в цьому документі», - сказав він.

 

Експерт вказав на те, що система виборів до Київради відрізняється від системи місцевих виборів по всій України, і це може стати серйозним ризиком для країни у майбутньому.

 

«В Україні місцеве самоуправління базується на єдиних принципах, а для Києва роблять виняток. За такою логікою може піти (...) зокрема, «Слуга народу», в частині проведення виборів в Луганській і Донецькій областях», - сказав експерт.

 

«Це також призведе до додаткових особливих умов формування органів місцевого самоврядування у Львівській, Закарпатській областях тощо. Якщо ви будете змінювати ситуацію під конкретну ситуацію чи населений пункт - ви повинні бути готовими до того, що таких умов будуть вимагати інші», - додав Андрій Вігірінський.

 

Щодо повернення районних рад у Києві, які «начебто мають вирішити питання киян», на його переконання існує також чимало невирішених і невиписаних належним чином питань.

 

«Виникає питання, по-перше, кількості (райрад-ред.). І питання полягає у тому, чи цей законопроект передбачає обов'язкову норму про формування, чи ні? Тому що райради утворюються за рішенням Київради, що у свою чергу робить необов'язковим проведення виборів в райради і їх формування,а у перехідних положеннях йдеться про те, що (...) протягом 6-ти місяців з моменту набуття чинності законопроекту повинні бути проведені заходи з передачі можливості управління майном від КМДА у Магістрат, і від РДА у виконкоми районних рад. Ще 6 місяців  виконкоми будуть чекати, поки їм передадуть повноваження! І тут постає питання доцільності щодо проведення дочергових виборів», - сказав він.

 

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону про Київ - столицю України, внесений Олександром Ткаченком і іншими мажоритарниками Києва з «Слуги народу».

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV