Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» наразі не планує підвищувати для населення ціни на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Про це повідомляє сайт підприємства.

 

"Інформація про збільшення відповідних тарифів на 30% не відповідає дійсності", - йдеться у повідомленні.

На підприємстві пояснили, що опублікований на сайті проєкт тарифів стосується розрахунків вартості лише однієї зі складових кінцевого тарифу - виробництва теплової енергії на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 на 2020 рік.

"Адже тариф на послугу централізованого опалення та гарячого водопостачання для населення залежить не тільки від цін на виробництво теплової енергії на ТЕЦ, але й від вартості виробництва тепла на котельнях та станціях теплопостачання, а також вартості транспортування та постачання теплової енергії. Саме тому зазначені розрахунки тарифів не впливають на вартість послуг для кінцевого споживача", - зауважили у КП.

Зазначений проєкт тарифів розрахований згідно з Постановою Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 01.08.2017 № 991 «Про затвердження Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках».

Наголошується, що розрахунок проєкту тарифів проводився з метою актуалізації даних та надання до НКРЕКП інформації щодо економічно обґрунтованих затрат підприємства, спричинених зокрема:

- необхідністю забезпечити 10-денний запас мазуту з вмістом сірки менше 1% для безперебійної роботи енергетичного обладнання;

- компенсувати збитки, понесених ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 внаслідок невідповідності ринкової та тарифної ціни природного газу для виробництва теплової енергії для всіх категорій споживачів у період з листопада по грудень 2018 року включно.

У Київтеплоенерго підкреслили, що проєкт тарифів лише передано на розгляд в НКРЕКП.

 

Як повідомлялося, КП "Київтеплоенерго" направило до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, проєкт тарифів на 2020 рік, відповідно до якого тепло для населення може подорожчати на 29,64%. Про це йдеться у протоколі відкритих обговорень проєкту тарифів на виробництво теплової енергії КП "Київтеплоенерго" на 2020 рік.