У Києві регулярно спалахують скандали навколо несанкціонованих надбудов. Додаткові поверхи або чудернацькі балкони стають об'єктами численних скарг від містян. Адже це не лише псує естетику, але часто є й небезпечним, дивується DW.

 

Надбудова на Майдані Незалежності

 

 

Останній гучний скандал - зведення незаконної надбудови на даху однієї з висоток на Майдані. Ситуацією зацікавилися правоохоронці й розпочали кримінальне провадження. Будівельні роботи кваліфіковано як самоправство, за що можна потрапити за ґрати на три місяці. Після громадського резонансу надбудовою зацікавилися також у КМДА.

Додамо, незаконну надбудову на будинку на вулиці Софіївській, 1, в центрі Києва почали демонтувати:

 

 

Додатковий поверх з видом на Володимирський собор

 

 

Ще один скандал у зв'язку з перебудовою даху виник навколо будівлі на вулиці Леонтовича, 1. Як повідомляється, власниця двох квартир на останньому поверсі вирішила їх розширити за рахунок надбудови. На сполох забили сусіди, побоюючись обвалу. Власниця квартир заявляла, що має усі необхідні дозволи. Наприкінці вересня департамент охорони культурної спадщини КМДА, однак, заборонив будівництво.

 

Подільський монстр

 

 

Цю висотку, що постала у Києві на вулиці Нижній Вал, суд постановив знести або частково демонтувати ще у 2017-му році. Справа у тому, що будівля вийшла значно вищої, ніж планувалося спочатку: замість восьми поверхів - дванадцять. А такі висотки в історичній частині міста заборонені. Пропри рішення суду та суспільний резонанс, будинок досі стоїть непорушно.

 

Музей у незаконній споруді

 

 

У цьому сучасному приміщенні біля станції метро "Театральна" от уже сім років працює Музей історії Києва. Але історія цієї будівлі, де мав спочатку розміститись торгово-офісний центр, скандальна. Цю споруду визнавали і незаконною, і такою, що несе загрозу для метро, яке проходить під нею. Врешті-решт під тиском громадськості забудовник передав споруду у користування музею.

 

Легендарні цар-балкони

 

 

Балкони давно стали в Україні об'єктами народної творчості. Через заплутану та неунормовану дозвільну систему в місті масово з'являються різноманітні дивні конструкції, які псують зовнішній вигляд будинків та подекуди заважають сусідам. Київська влада обіцяє боротися зі зміною форми вікон і балконів та встановленням кондиціонерів на фасадах архітектурних пам'яток. Але результатів досі не видно.

 

Засклені та утеплені

 

 

Ще одне болюче питання - хаотичне скління. Така процедура не потребує додаткових дозволів, а тому кожен охочий утеплює свій балкон на власний смак і розсуд. Боротьба з цим явищем поки що марна, хоча трапляються окремі місцеві ініціативи. Наприклад, у серпні цього року у Броварах, що під Києвом, заборонили розширювати та склити балкони й лоджії та встановлювати кондиціонери на фасадах будинків.