В Україні зняли документальний фільм про феномен українського балкона - Enter Through The Balcony. Над стрічкою працювала компанія Minimal Movie за підтримки Українського Культурного Фонду.

Enter Through The Balcony зняли Роман Блажаєв і Михайло Волков. Автори стрічки кажуть, що ідея народилася після закінчення роботи над промо-відео для книги видавництва "Основи" Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism.

"Сьогодні досить багато суперечок про те, чим є везикулярна архітектура та "як з нею боротися". Більшість дискусій ведуться в негативній конотації або позбавлені спроби глибокої рефлексії. Ми захотіли зробити фільм-дослідження, яке спробує розібратися в нашому минулому, щоб поглибити розуміння нашого сьогодення та зрозуміти, як нам рухатися з цією спадщиною в майбутньому. Ми чекаємо, що фільм стане зворушливим екскурсом у минуле нашої країни і допоможе вивести дискусію про майбутнє нашої архітектури в публічній площині на інший глибший і позбавлений виключно негативних конотацій - рівень", - говорить режисер фільму Роман Блажаєв.