З 1 квітня 2020 року в наземному транспорті столиці повністю пропадуть паперові талончики. Із впровадженням е-квитка іногороднім пенсіонерам і пільговикам доведеться платити повну вартість проїзду, а для школярів розроблять особливу картку.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на Інформатор.

 

За словами директора департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрія Назарова, перехід на е-квиток планується на 1 квітня, а жетони в метро пропадуть раніше, попередня дата - 14 січня.

 

 

З цього дня буде три способи оплати проїзду: купити е-квиток вартістю 50 гривень і поповнювати його (при цьому проїзд коштуватиме не 8 гривень, а 6,50), скачати мобільний додаток (мобільний додаток безкоштовний, а поїздки коштують, як і в першому варіанті), оплатити картою або мобільним телефоном (вартість проїзду 8 гривень).

Крім того, можна буде оплатити проїзд, не купуючи е-квиток, - за допомогою QR-коду, який повинен буде продаватися в боксах самообслуговування і касах метрополітену. Поки QR-код працює не скрізь.

 

Пенсіонери і пільговики будуть користуватися картою киянина, яку оформлять в Ощадбанк протягом 5-10 робочих днів. Іногороднім громадянам пільгових категорій доведеться платити по 8 гривень за поїздку, використовуючи смартфон, банківську карту або QR-код. До 1 квітня всі пенсіонери їздитимуть за пенсійним посвідченням.