Білий смог у ранкові години стає характерним для Києва через те, що в місті постійно зростає кількість забруднювачів, повідомив керівник Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

«Для міста Києва з великою кількістю забруднювачів вже формується такий білий смог уранці. Це через інверсії температури та відсутність зміни шарів в атмосфері. Формується в ранкові години з 8.00 до 9.00», - пояснив Рубан на пресконференції 17 січня. Його цитує агентство Укрінформ.

Інші піки забруднення, за його словами - вдень з 14:00 до 16:00 і ввечері з 20:00 до 21:00.

 

Він нагадав, що в останні роки реєструється тенденція погіршення ситуації із забрудненням атмосферного повітря в столиці.

«Це пов'язано з природними явищами та зі збільшенням кількості забруднювачів в Києві, а саме автомобільного транспорту. 80% - це автомобільний транспорт, який забруднює повітря в місті», - зазначив Рубан.

Він також стверджує, що в столиці повітря забруднене лише в місцях максимального скупчення автомобільного транспорту.«Що стосується місць забруднення - це Деміївська площа, Бессарабська площа, проспект Перемоги, проспект Бандери, де є максимальна кількість автомобільного транспорту і щодня реєструється перевищення в три-чотири рази по пилу, CO, NO, формальдегіду Гідрометцентром в стаціонарних точках», - зазначив керівник Держпродспоживслужби в Києві.

За словами Рубана, забруднення повітря в парках, скверах, в прибудинкових територіях за останні роки не зафіксовано. «У місцях санітарно-охоронної території проводиться також контроль, і можна говорити, що перевищень немає», - додав він.

 

В останні дні кияни знову спостерігають над містом завісу смогу. У Київській міській державній адміністрації вже закликали жителів столиці менше використовувати автомобілі найближчими днями для зниження забруднення повітря.