У центрі Києва піднімуть плату за паркування транспорту до 50 гривень за годину, повідомив у Facebook начальник управління (інспекції) з паркування Київської міськдержадміністрації Дмитро Рахматуллін. 

 

 

Він зазначив, що востаннє тарифи змінювалися в 2016 році. "По-перше, в планах влади збільшити вартість паркування. Зауважу, що востаннє тарифи змінювалися в 2016 році. Найближчим часом тариф за паркування планується збільшити в центральній частині міста суттєво - як мінімум, до 50 гривень за годину. Крім цього, необхідно збільшити штрафи", - написав представник КМДА. 

 

Це має стати мотивацією для водіїв шукати місця на парковках, або залишати авто недалеко від метро і пересуватися по місту на громадському транспорті. 

Рахматуллін також не вважає за потрібне збільшувати в столиці кількість паркомісць, попри зростання автомобілізації за минулий рік на 15%. 

 

"Сьогодні, щоб вирішити проблему з хаотичним паркуванням, не потрібно збільшувати кількість паркомісць... Скільки ми не будуватимемо паркінгів, ситуація буде тільки погіршуватися, адже авто в рази більше. А місто не розраховане на таку автомобілізацію. До того ж, не забувайте, що місто - перш за все, для городян, а не одних машин. Тому потрібно піти іншим шляхом", - зазначив чиновник.

 

 Нагадаємо, в Україні дозволили проектувати парковки на дахах громадських будівель, таких як торгові і торгово-розважальні центри, адміністративні та інші споруди. Ще в квітні минулого року на вулицях Києва в тестовому режимі почали працювати інспектори з паркування.