Нові "іспанські" ліхтарі в Маріїнському парку на китайських сайтах стоять в 2 рази дешевше, ніж купив "Київміськсвітло" - експерт.  
Нові "іспанські" ліхтарі в Маріїнському парку на китайських сайтах стоять в 2 рази дешевше, ніж купив "Київміськсвітло" . Громадські активісти з'ясували, що так звані нові "іспанські" ліхтарі, які не так давно встановили в Маріїнському парку, на китайських сайтах стоять в більш ніж 2 рази дешевше, ніж їх закупив "Київміськсвітло".

Примітно, що недавно встановлені ліхтарі вже почали іржавіти, в той час як попередні ліхтарі (на фото зліва), що мали унікальну історичну цінність, простояли близько 70 років.Про це KV стало відомо з повідомлення столичного архітектора Дарини Недозім в Facebook.
Підписуйтесь на новини "КіевVласть"

"Отже, нові" іспанські "ліхтарі в Маріїнському. Чому "іспанські" в дужках? Тому що вони китайські від п'ят до маківки ", - написала Дарина Недозім.


В якості підтвердження вона опублікувала відповідні скріншоти з китайського сайту "Алибаба".


"Найбільш допитливі зможуть порахувати ціну в зборі. Якщо навіть взяти максимально зазначену, то виходить: декоративний низ опори 100 доларів + стовп 780 доларів = 880 доларів (= 21 560 гривень) і світильник 100 доларів (= 2 450 гривень). За договором з підрядником, який можна подивитися тут, нам все це впихають, відповідно, по 45 109 гривень за опору і по 13 349 гривень за світильник ", - повідомила Дарина Недозім.


Також вона зазначила, що "іспанські" вони тому, що на сайті китайського виробника називаються "Іспанська стиль".


У свою чергу, київський еко-активіст і блогер Євген Істребін повідомив в зв'язку з цим, що оскільки ліхтарів було куплено КП "Київміськсвітло" (*) близько 200 штук, виходить, що 5 млн гривень хтось "запалив".

Як повідомляла KV, недавно встановлені в Маріїнському парку нові ліхтарі, які замінили мали історичну цінність старі, вирішили поміняти через іржу через місяць після установки. У той же час столична влада, реагуючи на громадський резонанс, погодилися розглянути можливість реставрації старих ліхтарів з чавунним литтям, які простояли в парку майже 70 років.


Відзначимо, КП "Київміськсвітло" знаходиться в підпорядкуванні КК "Київавтодор", яким з 15 квітня 2015 року керує Олександр густіла. З 26 березня 2018 року КП "Київміськрада" очолює Володимир Круценко. До цього, з 30 липня 2014 року, цим КП керував Андрій шкарбун.
За всі питання транспорту і освітлення в Києві відповідає перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.