Усі громадяни, які повертаються з-за кордону, мають два тижні перебувати вдома на самоізоляції.

 

На цьому наголосив мер Києва Віталій Кличко на брифінгу.

"Я хочу окреслити, в чому тривожність ситуації. У столицю спецрейсами з-за кордону прибувають десятки тисяч українців. Переважна більшість в аеропорт "Бориспіль", менша частина - на столичний залізничний вокзал. Рішення про повернення українських громадян ухвалювало Міністерство закордонних справ, а з проблемою потенційно інфікованих людей на вулицях, загрозою швидкого розповсюдження інфекції столиця залишається сам на сам", - сказав Кличко.

За його словами, всі профільні державні органи повинні підключитися до контролю за станом здоров'я людей, які повертаються в Україну. "Жорстко інформувати людей на кордоні, що всі мають два тижні перебувати дома і виключно на самоізоляції. І розуміти, що нестимуть відповідальність за порушення такого зобов'язання. Бо сьогодні складається безконтрольне імпортування інфекції в столицю", - наголосив Кличко.

 

КМДА зобовʼязала магазини столиці не впускати відвідувачів без масок

 

Київська міська держадміністрація зобовʼязала заклади громадського харчування та продуктові магазини ввести протиепідемічні заходи у звʼязку з поширенням коронавірусу. КМДА також зобовʼязала запровадити заходи щодо відвідувачів.

 

 

Магазини повинні забезпечити санітарний контроль, не пускати відвідувачів без медичних масок, дотримуватися норми відвідувань (одна людина на 10 кв. м площі), встановити спиртові антисептики для клієнтів, а також забезпечити їх одноразовими серветками на столах обслуговування (йдеться про заклади громадського харчування). Усі продукти харчування мають бути запаковані.

Співробітники магазинів мають щодня проходити температурний контроль, бути забезпечені медмасками і антисептиками (одна штука на три години роботи, один флакон на 100 мл на зміну), а також дотримуватися дистанції не менше метра.