Кількість киян, у яких за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус, збільшилася на 47 осіб. Зокрема, захворіли 9 медиків. Одна людина померла.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

"Кількість мешканців Києва, в яких за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус, збільшилася на 47 людей. Серед них - 9 медиків. За минулу добу в столиці від коронавірусу померла одна людина. Усього за весь період - 58 летальних випадків. На сьогодні в столиці вже 2522 підтверджених випадки захворювання на COVID-19", - повідомив Кличко.

Так, серед тих, що захворіли: 22 жінки віком від 19 до 86 років. А також 23 чоловіка від 19 до 76 років і двоє хлопчиків, яким 9 та 10 рокiв.

До лікарень столиці госпіталізували 16 пацієнтів. Інші - лікуються на самоізоляції, під контролем лікарів.

"Одужали за добу 23 людини. Усього коронавірус подолали 338 мешканців столиці", - зазначив Віталій Кличко.

 

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду дозволити столиці розпочати запровадження другого етапу послаблення обмежень із 23 травня.

"Із 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Підкреслю: із дотриманням усіх норм та регламентів! Сьогодні Міністерство охорони здоров'я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень - сказав Кличко. - Підкреслю з трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному. - Кількості хворих на 100 тисяч мешканців міста. Визначена норма - 12 хворих. В Києві зараз, за даними за останній тиждень, - 15 хворих на 100 тисяч людей. Щодо інших двох критеріїв претензій немає",  - зазначив Кличко.

Він додав, що за останніх 6 днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми.

«Тому я звертаюся до уряду з наступним. Дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але, не всіх. А тих, що критично необхідні місту і бізнесу. Зокрема: відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1 тисячі квадратних метрів -  з 23 травня. І не відкривати поки дитячі і спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Бо в місті відбувається транспортний колапс», - наголосив мер столиці. 

Також він зазначив, що, оскільки 23 травня вихідний день, наземний громадський транспорт в звичайному режимі зможе розпочати роботу з 12 години дня.

Із 23 травня в столиці планують відкрити зоопарк, де завершили першу чергу реконструкції.

Басейни в столиці не відкриють - Кличко пояснив чому.:

"Рішення не відкривати басейни на даному етапі послаблень міська влада ухвалила, спираючись на рекомендації вірусологів та епідеміологів".

«Не відкривайте по-тихому басейни та сауни. Не наражайте відвідувачів на небезпеку!  Давайте робити все поступово і розумно», - підкреслив Віталій Кличко.