У Київській області тривають навчання з оборони столиці «Рух 100 - Суховій». Кореспондент АрміяInform був серед запрошених на захід.

Навчання передбачають розгортання підрозділів для забезпечення діяльності органів влади, охорони та оборони важливих об'єктів, участі в охороні та захисті державного кордону, контрдиверсійній боротьбі. Проходитимуть вони з використанням техніки, страйкбольних і піротехнічних засобів.

За словами організаторів, частина учасників - резервісти однієї з бригад територіальної оборони та представники оперативного резерву 1-ї черги.

 

 

 

«Я шість років служив і в добробатах, і в десантно-штурмовій бригаді... Можу передати цей досвід іншим»

- Головне в таких навчаннях - злагодження. Люди звикають один до одного, до взаємодії, орієнтування на місцевості, призвичаюються відмовляти собі у комфорті. Один з ключових аспектів - у цих хлопців є бажання, але бракує знань і злагодженості. Тут же вони постійно разом, привчаються до порядку, організації, - розповідає заступник командира роти на навчаннях, учасник АТО з позивним «Меч».

За його словами, нині на «Рух100 - Суховій» застосовують тактику малих груп - звичайного відділення, поділеного навпіл.

- Ці групи працюють як незалежні одиниці, здатні виконувати завдання і більш маневрені, ніж штатне відділення, - додає «Меч» і зазначає, що в учасників навчань є головне - мотивація.

- Змусити цивільну людину ходити по полю з автоматом, «у броні» - це дорого коштує. І в них потроху виходить, бо люди хочуть цього... Я шість років служив і в добробатах, і у десантно-штурмовій бригаді - маю знання й уміння, а в цих хлопців поки немає. Можу щонайменше послужити своїй нації, навчаючи та передаючи цей досвід іншим. І я це роблю... Для мене, як для учасника бойових дій, ці навчання також є своєрідною терапією, бо тут я перебуваю у звичному середовищі, - підкреслює заступник командира роти.

 

 

«Мотивація в усіх однакова - потрібно вміти захищати себе, родину, власне місто, рідну країну»

- Моя мотивація, щоб усе це робити, з'явилася ще у 2014 році. Єдиний мій військовий досвід доти - тільки військова кафедра, яку закінчив у 2000-му. Коли нам ще казали: дай Боже, щоб вам це не знадобилося... Захотілося відновити навички. 2014-го ми стали контактувати з військкоматами щодо створення дієвої територіальної оборони. Зрештою я підписав контракт з бригадою територіальної оборони, - згадує голова ГО «Український Легіон», організатор навчань «Рух 100 - Суховій» Олексій.

 

 

І стверджує, що сам привів багатьох людей, які теж підписали контракт резервіста у підрозділі територіальної оборони.

- Мотивація у них така ж - потрібно вміти захищати себе,  родину, власне місто, рідну країну. Відповідно необхідно мати змогу все це робити у складі Збройних Сил України, - додає організатор навчань.

Він каже, що всі, хто братиме участь у «Рух 100 - Суховій», здобудуть відповідні навички.

- Використовуємо імітаційні засоби, які дозволяють людині увійти в контакт з умовним противником. Це не «холосте» відпрацювання схем якихось розгортань, пересувань. Тому  учасники здобудуть необхідний досвід, - підбив підсумки Олексій.