Департамент містобудування та архітектури Київської міської держадміністрації видав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію історичної садиби кінця XIX століття, розташованої на вулиці Антоновича, 7 біля станції метро «Площа Льва Толстого».

Впродовж 2020 року замовник реконструкції, ТОВ «Артдизайн», двічі отримував документацію на цей проєкт.

Так, перші містобудівні умови та обмеження, видані у січні, передбачали будівництво на місці садиби 9-поверхового житлового будинку, оскільки така висотність «відповідає намірам замовника». Натомість інший документ, отриманий у травні, дозволяє зведення тут вже «адміністративної споруди» - але з тією ж поверховістю, пише «Хмарочос».

У документах, які уможливлюють проєктування, також вказано, що нова будівля має бути «композиційно узгодженою з історичними силуетами, масштабами та колористичними ознаками».

За інформацією видання Наші гроші, земля під цим будинком була продана «артдизайнівцям» ще у 2016 році. Журналісти писали, що тодішній голова Департаменту земельних ресурсів КМДА Олексій Поліщук - якого пізніше звинуватять у лобіюванні забудов своїх родичів - запевняв депутатів, що на момент голосування за цю ділянку вже був сплачений чималий аванс.

Власником компанії «Артдизайн» значиться бізнесмен Леонід Крючков - колишній помічник Вадима Столара, кандидат у депутати Верховної Ради від ОПЗЖ та фігурант антикорупційних розслідувань.

Також відмітимо, що у 2015 році розробники Генерального плану Києва пропонували внести будинок на Антоновича до переліку щойно виявлених пам'яток архітектури, вважаючи його «рідкісним прикладом збереженої садиби XIX століття у центрі Києва».

«Це унікальна будівля: остання дореволюційна одноповерхова садиба у цьому кварталі, яка пережила «архітектурні чистки» радянських часів, - розповів «Хмарочосу» краєзнавець Антон Короб. - Історично її можна назвати «будинком Скидан», за прізвищем власниці. Всього у місті від XIX століття залишилось 70 таких одноповерхівок - і більшість із них на Подолі та Лук'янівці».

Нагадаємо, що наприкінці минулого року в Києві була знесена двоповерхова садиба ХІХ століття, яку позбавили охоронного статусу через суд. Тоді у своєму рішенні суддя послався на те, що йому не довели її автентичність.