Міський голова Києва Віталій Кличко закликав правоохоронців оперативно реагувати на скарги киян щодо незаконних будівництв, за приклад навів будівлю на Ярославовому Валу у центрі столиці, де замість укріплення звели нову будівлю з підземними поверхами.

 

Кличко у Facebook, навів приклад незаконної забудови, не називаючи забудовника та точну адресу

  "Днями в мерії відбулося засідання комісії з перевірки інформації щодо об'єктів будівництва, які викликають суспільний резонанс. У ньому взяли участь представники КМДА, активісти, а також - представники прокуратури та поліції міста Києва. І, переконаний, нам потрібно активізувати роботу комісії з проблем незаконних забудов.

Я цього тижня, разом з поліцією, був на одному з таких об'єктів - Ярославів Вал, історичний центр міста. Забудовник там зовсім втратив розум. І там, де за документами, мало бути аварійне укріплення будинку, звів нову будівлю - п'ять поверхів під землю. Уявіть! Це не просто нехтування законами - це небезпечно! Там поруч - житлові будинки, дипломатичні представництва.

Я закликав представників правоохоронних органів на постійній основі долучитися до роботи з активістами. Щоб ми, всі разом, оперативно реагували на звернення киян щодо можливих незаконних будівництв у столиці. Аби безвідповідальні забудовники розуміли, що в місті треба дотримуватися закону. І що треба поважати киян".

 Раніше Кличко говорив, що потрібно розробити "дорожню карту", за якою місто буде протистояти забудовниками, які нехтують законом.

 

 Кличко також заявив у п'ятницю, ще інший забудовник - "Аркада" - продовжує "діяти нахабно та ігноруючи інтереси інвесторів, які вклали кошти в будівництво житла".

 "Так, забудовник ("Аркада") досі не подав на розгляд містобудівної ради скоригований проект житлового масиву "Патріотика на Озерах". Зокрема, де буде передбачене зведення соціальної інфраструктури - шкіл, садочків, лікарні.

А на інших комплексах, де нічого не заважає закінчити будівництво, припинив роботи. І продовжує підбурювати людей, шантажуючи владу. Це неприпустимо!

Забудовник зібрав з інвесторів загалом понад 13 млрд грн! І, я вважаю, правоохоронні органи повинні із цим розібратися якнайшвидше!".