Кількість мешканців Києва, в яких за минулу добу виявили коронавірус, збільшилась ще на 114 людей. П'ятеро з них - медики.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.


«Якщо за останніх декілька днів кількість хворих на коронавірус у столиці зменшувалася, то за минулу добу - знову сплеск. Коронавірус підтвердили ще в 114-ти людей. Серед них - 5 медиків. На сьогодні в Києві вже 5779 підтверджених випадків захворювання на COVID-19», - повідомив Кличко.

Серед тих, хто захворіли: 46 жінок віком від 22 до 84 рокiв. І три дівчинки - від 4 до 13 років. Та 61 чоловік віком від 18 до 75 рокiв. І четверо хлопчиків - від двох місяців до 13 років. До медзакладів столиці госпіталізували 21 пацієнта. Інші - на самоізоляції, під контролем лікарів.

Одужали за минулу добу 52 людини. Всього коронавірус подолали 1900 мешканців Києва.

«Найбільше випадків захворювання виявили в Дарницькому районі - 20. У Дніпровському - 19. Та в Деснянському районі - 16 випадків», - зазначив Віталій Кличко.

 

Столична влада робить все, щоб 1 вересня, за сприятливої епідеміологічної ситуації, розпочати навчальний процес у школах. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Планом виходу з карантину, який розробив уряд, відновлення навчального процесу в звичайному режимі можливе на 4 етапі виходу з карантину. До якого, на жаль, більшість регіонів країни не готові.  Через високий рівень захворюваності. Тому, зважаючи на рекомендації уряду, можу сказати одне: до кінця карантину навчання буде дистанційним», - зазначив Кличко.   

Виходячи із цього, Департамент освіти КМДА надав рекомендації всім навчальним закладам підготувати плани та розробити форму дистанційного навчання. 

Таким чином кожна школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів. 

 

 

Після змін, внесених до бюджетного кодексу, місто не має законних підстав фінансувати два медзаклади - Центр мікрохірургії ока і Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини. Бо вони не захотіли змінювати форму господарювання і не підписали договори з Національною службою здоров'я України.

Кличко так прокоментував ситуацію, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Зазначу, що із 1 квітня цього року всі медичні заклади Києва, як і країни загалом, фінансують з Державного бюджету через Національну службу здоров'я України. Для цього ще в кінці минулого року КМДА підготувала проект рішення про зміну форми господарювання медзакладів на некомерційні комунальні підприємства, - повідомив Кличко. - Усі заклади змінили форму господарювання та підписали договори з Національною службою здоров'я. Усі, крім Центру мікрохірургії ока та Центру репродуктивної та перинатальної медицини. Бо таке рішення не було ухвалене - за ініціативи керівників цих закладів та за протекції деяких депутатів Київради. До 1 квітня місто у повному обсязі фінансувало столичні комунальні медзаклади. Після змін, внесених до бюджетного кодексу, місто тепер не має законних підстав фінансувати ці два медзаклади», - наголосив мер Києва. 

Він зазначив, що місто може тільки підтримувати їх роботу: ремонтувати приміщення та будівлі, забезпечувати необхідним обладнанням. І місто це робить.

Напередодні ж чергової сесії Київради медпрацівники цих закладів організували акцію з вимогою передати установи в підпорядкування Міністерству охорони здоров'я України.