Правоохоронці затримали двох молодих людей, які намагалися вкрасти мідні листи покрівлі з будинку №15 на Андріївському узвозі в центрі Києва, відомого як "Замок Річарда Левове серце".

"В районі вулиці Боричів Тік поліція затримала двох вандалів, які завдали шкоди "Замку Річарда", що на Андріївському узвозі. Молодики хотіли "заробити" грошей, обдираючи мідні листи з даху будівлі. Поцупити не встигли, їх упіймали за гарячими слідами. Ймовірно, що це ті ж "діячі", які кілька місяців тому подібним чином спотворили огорожу Андріївської церкви", - повідомив міський голова Віталій Кличко, пише Суспільне.

Мер Києва зазначив, що будівля перебуває в приватній власності, і правоохоронці наразі чекають на її власників або їхніх представників, щоб зафіксувати претензії потерпілої сторони.

 

 

"Переконаний, вандали повинні понести відповідальність за законом. А також відпрацювати на благо міста. Обсяг громадських робіт ми забезпечимо. Як це було у випадку з вандалом на Алеї художників!", - написав Кличко.

 

Довідка. Багатоповерховий будинок на Андріївському узвозі, відомий як "Замок Річарда Левове серце", побудований у 1902-1904 роках у стилі англійської готики на схилі гори, через що й дістав свою народну назву. Є відомою пам'яткою історичного центру Києва. Спочатку був прибутковим будинком, у ньому в різний час жили відомі художники. З кінця 1990-х років був викуплений у приватну власність і відселений. Наразі заявлені плани щодо його реконструкції та перетворення знову на прибутковий будинок.