Служба безпеки України затримала двох осіб, яких підозрюють в організації серії вибухів у Києві.

 

Саме вони, за попередньою версією слідства, влаштували вибух біля входу на станцію метро "Шулявська", в результаті чого отримали серйозні травми четверо людей, а також у житловому будинку на Подолі, повідомляє пресслужба СБУ.

Також правоохоронці знешкодили один з пристроїв біля метро "Мінська", ще один виявили на сортувальній станції після анонімного дзвінка.

 

За даними СБУ, зловмисники не лише влаштовувати вибухи, але і шантажували державні органи влади - СБУ, МВС тощо.

"Зокрема, зловмисники вимагали перерахувати їм 50 біткоїнів орієнтовною вартістю $500 тисяч на електронний гаманець із зашифрованим повідомленням у вигляді QR-коду", - йдеться в повідомленні.

 

теракти

Фото СБУ

 

Щоб замести сліди, підозрювані використовували різні телефони та картки операторів мобільного зв'язку, wi-fi роутери, плати та схеми передавання сигналів для приведення в дію вибухових пристроїв.

"З метою конспірації вони скритно пересувались містом і намагалися максимально уникати камер відеоспостереження", - додають в СБУ.

 

теракти

Фото СБУ

 

Обом затриманим повідомили про підозру у здійсненні терористичного акту за попередньою змовою. Їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.