У зв'язку зі збільшенням кількості хворих на COVID-19, Київ увійшов до "помаранчевої" зони епідеміологічної небезпеки. Відтак, за рішенням урядової комісії з надзвичайних ситуацій, у столиці знову запровадять низку обмежень.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

 

"Новини, на жаль, - невтішні. Київ потрапив до «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки. Це визначила урядова комісія з надзвичайних ситуацій", - сказав Кличко.

Він зазначив, що входження у «помаранчеву» зону епідеміологічної небезпеки передбачає наступні обмеження:

- Проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, та інших) заходів дозволене за участі не більше 220 осіб. - Одна особа на 10 кв. метрів площі будівлі;

- Заборонена діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, - крім готелів;

- Відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами не більше 20 осіб.

- Проведення медзакладами планових госпіталізацій теж тимчасово обмежене.Це не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативних хворим та випадків, коли є ризик для життя пацієнта;

- Заборонена діяльність спортивних залів та фітнес-центрів, крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше 1 особи на 10 кв.м. приміщення;

- Заборонений прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку - санаторіїв і таборів у столиці та передмісті.

- Перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

 

Нагадаємо, Кличко повідомив, що вперше за весь період пандемії в Києві така кількість хворих за добу - 404. Із них - 33 дитини. Померли за добу семеро людей. Всього коронавірус забрав життя 261 киянина. Підтверджених випадків захворювання на COVID-19 на сьогодні в столиці вже 16 523.