Відео демонтажу садиби XIX століття опублікувала на своїй сторінці на Facebook режисерка Жанна Максименко-Довгич.

"Старі будинки Києва помирають швидко. «Ви не маєте жодної цінності, вас немає у списку пам'яток», - кажуть їм. А потім руйнують, бо кому вони треба, ці двоповерхові залишки того міста, яким був Київ другої половини XIX століття, якщо квадратні метри зараз - на вагу золота", - написала вона.

 

За повідомленням Хмарочос, місцеві жителі просили у працівників документи на роботи, проте їх не надали. Єдиний документ, який вдалося дістати - містобудівні умови і обмеження, які видав Департамент містобудування та архітектури КМДА замовнику робіт ТОВ Інвестал Рентал в травні цього року.

Згідно з документом, повинна була проводиться реконструкція з подальшою надбудовою. Максимальна висота нової будівлі не повинна перевищувати 27 метрів, або дев'яти поверхів.

 

 

Про замовника майже нічого не відомо і, згідно з YouControl, бенефіціарним власником Інвестал Рентал є Армен Гарікович Варданян. За інформацією ЧЕСНО, в 2007 році людина з таким же ПІБ балотувався до Верховної Ради в складі виборчого блоку КУЧМА.

 

Садиба на Саксагансого за всі роки так і не отримала охоронного статусу, хоча на думку краєзнавця Антона Короба була найстарішою будівлею на Саксаганського.