У Києві, Одесі та Маріуполі почали готуватися до розгортання інфекційних госпіталів на базі великих приміщень, зокрема, у столиці це може бути Палац спорту.

 

На останній нараді у президента Володимира Зеленського ухвалено ряд рішень для боротьби з епідемію СOVID-19.

«За наказом президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях - в Києві це може бути Палац спорту. Поки що такої необхідності немає, але ми повинні бути повністю готові», - написав голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook

 

За наказом президента, Міністерство охорони здоров'я має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу. «Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.

 

Президент доручив МОЗ збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.

 

Ухвалено рішення про залучення інтернів до роботи в інфекційних відділеннях. 

«Залучаємо інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку. Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з СOVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу», - додав Радуцький.