Днями Кабмін схвалив законопроєкт про передачу місцевій владі права встановлювати тарифи на тепло і воду в найбільших містах. Це абсолютно неправильний крок з точки зору державного регулювання.

Про це заявив кандидат в мери Києва від «Батьківщини», народний депутат Олексій Кучеренко під час ефіру на Прямому, передає пресслужба.

 

«Уряд під гаслом і прапором децентралізації віддає це все на місця. Я не буду приховувати, що до останнього моменту центр намагався зупинити зростання тарифів, і навіть штучно не давав підвищити тариф. Бо зазвичай місцева влада дуже любить туди накидати свої схеми, витрати, втрати і тарифи зростають», - зазначив Кучеренко.

 

За словами політика, сценарій розгортання подій невтішний: доведуть до того, що люди проситимуть відмінити децентралізацію.

«Вони віддають тарифи на місця, там немов «ейфорія», але борги усіх комунальників перед НАК «Нафтогаз» величезні. І «Нафтогаз» на чолі з паном Коболєвим просто проходять ці вибори і він скаже: «Вибачте, у вас борги за газ і сидіть, будь ласка, без газу. Ми вам не даємо газу і тепла у вас не буде». Ще й зазначить, що ми самі винні в такому результаті подій», - наголосив Кучеренко.

 

Нагадаємо, що уряд підтримав відповідний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», розроблений Мінрегіоном, відповідно до якого з 2021 року повноваження зі встановлення тарифів від НКРЕКП передаються до місцевих органів влади.