Невирішеність проблем ліфтів на сьогодні є головною причиною того, що кияни не хочуть створювати ОСББ. І правильно роблять. Якщо створено ОСББ, то акт прийому ліфта, який на грані поломки, має підписати голова ОСББ. Тобто особа має взяти на себе відповідальність за аварійний ліфт.


Так кандидат в мери Києва від "Батьківщини" Олексій Кучеренко прокоментував з місця подій нещодавній випадок по вулиці Літинській, коли обірвався ліфт із медиками швидкої, які приїхали на терміновий виклик. Поки рятувальники витягували медиків з аварійного ліфта, на виклик виїхала інша бригада і надала допомогу пацієнтці, на щастя, ніхто не постраждав, передає пресслужба.

"Буквально півроку тому на Русанівці був випадок, коли голова ОСББ підписала акт, бо інакше не запускали ліфт. Але після цього ліфт впав і дитина отримала сильну травму. І я розумію, що всі голови ОСББ бояться підписувати ці акти, бо вони беруть на себе відповідальність за можливі наслідки. І якщо місто хоче підтримувати реально, а не на словах створення ОСББ, тоді треба в першу чергу виділяти гроші на капітальні ремонти вкрай небезпечного обладнання: газові мережі, внутрішньобудинкові мережі, ліфти... і тоді дійсно цей процес буде простимульовано. Якщо ж цього не робити - це буде просто балаканина і це, по суті справи, й відбувається", - зазначив Кучеренко.

Політик переконаний, що хтось примусив підписати головного інженера керуючої компанії акт, що цей ліфт готовий до експлуатації, хоча він був непридатним.

"Акт виконаних робіт примусили підписати під тиском звільнення. Я не хочу карати головного інженера, хоча він так само має розуміти, що це відповідальність. Але інженерів примушують з КМДА. Грошей не виділяють, але акти підписувати примушують. І це суцільна кругова порука", - додав Кучеренко.

За поданням Кучеренка в Верховні Раді є законопроєкт №2100 про відновлення житлово-комунальної інспекції. Завдяки роботі цієї інспекції кількість нещасних випадків через поломки ліфтів чи газових вибухів має значно зменшитися.

"В системі ЖКГ сьогодні взагалі немає контрольного органу. Немає контролю - немає захисту прав споживачів. Головне, що я бачу по кожній зустрічі в Києві - немає куди киянам пожалітися на безлад в системі комуналки. Бо вони вимушені жалітися в керуючу дирекцію, яка їх і грабує. І це величезна проблема. Тому маємо відновити цю інспекцію, яка в свою чергу матиме повноваження приписами, карними справами й іншими справами примусити комунальників і місцеві влади виділяти гроші й займатися господарництвом. Це була величезна біда, коли ліквідували цю інспекцію", - додав Кучеренко.