Державна екологічна інспекція проводить у Києві рейд по ярмарках, шукаючи порушників правил продажу ялинок. Такі самі рейди 23 грудня тривають по всій Україні.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Хорошун, зокрема, у Києві інспектори встигли перевірити точки продажу ялинок у двох районах. З'ясувалось, що там їх продають законно.

Водночас на одній з точок продажу у Солом'янському районі столиці інспектори не виявили на ялинках штрих-кодів. Вони викликали поліцію для проведення подальших слідчих дій.

 

Фото Анна Хорошун, Суспільне

 

Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований розповів, що перевірити новорічне дерево можна за допомогою смартфона, просканувавши штрих-код, який має бути прикріплений до ялинки.

"Нами вже складено адміністративні протоколи про адміністративне правопорушення згідно зі статтею 88-1 Адмінкодексу та накладено штраф у розмірі 510 гривень. Далі ми чекаємо на викликану нами Національну поліцію для подальшої кваліфікації цього порушення", - повідомив він.

 

Фото Анна Хорошун, Суспільне

 

Також Мальований розповів, що при перевірці однієї з точок продажу замість сосен, вказаних у транспортних накладних, інспектори виявили понад 100 ялинок, не зазначених у документах.

Окрім того, посадовець повідомив, що Нацполіція може порушити кримінальну справу через нелегальний продаж ялинок. За його словами, такі рейди 23 грудня проводять по всій Україні.

 

Фото Анна Хорошун, Суспільне

 

У період з листопада 2019 по січень 2020 року Держекослужба оштрафувала на 45 тисяч гривень продавців, які незаконно продавали ялинки, чим завдали збитків державі на понад сімсот тисяч гривень. Статистики за кінець 2020 року поки що немає. Штраф за одну "незаконну" ялинку складає 42 гривні.